موسوعه حضرت ولی عصر در آینده نزدیک منتشر می شود

موسوعه حضرت ولی عصر در آینده نزدیک منتشر می شود

به همت پژوهشکده باقرالعلوم(ع)؛

موسوعه حضرت ولی عصر در آینده نزدیک منتشر می شود
روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) - مدیر گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم(ع)،  از عرضه موسوعه حضرت ولی عصر(عج)  در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): حجت الاسلام و المسلمین مهدی اسماعیلی با اشاره به تولد یگانه منجی عالم بشریت از تلاش گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم از گردآوری موسوعه حضرت ولی عصر(عج)  و انتشار آن در آینده نزدیک خبر داد.
وی گفت: گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم(ع) با تبریک میلاد فرخنده حضرت مهدی (عج) اعلام می دارد که بزودی اثری ارزشمند شامل سخنان و فرمایشات آن حضرت را با نام موسوعه کلمات الامام المهدی (عج) به منتظران و یاران آن حضرت تقدیم خواهد نمود.
حجت الاسلام اسماعیلی افزود: این کتاب در هفت فصل بشرح ذیل تألیف و گردآوری شده است: در فصل اول مباحث مربوط به مسائل اعتقادی و قرآن و در فصل دوم سیره و معجزات و در فصل سوم مسائل احکام عملی و در فصل چهارم نمایندگان و کسانی که تأیید و یا سرزنش شده اند و در فصل پنجم حوادث بعد از ظهور و در فصل ششم دعاها و در فصل هفتم نام کسانی که شرفیاب محضرش شده اند آمده است.
وی با اشاره به تولد حضرت ولی عصر (عج)، گفت: نیمه شعبان سال 255 هجری شاهد آمدن کسی بود که شباهتش به پیامبر اکرم(ص) همگان را در حیرت فرو برد او همان موعودی بود که جدش رسول خدا اوصافش را این چنین بیان کرده بود: خُلق و خوی او شبیه من است، بین رکن و مقام با او بیعت می شود، دین را خداوند بوسیله او به راه اصلی اش باز می گرداند، با تجاوزگران و قلدران می جنگد، امنیت و رفاه و آسایش و بندگی حق را به جامعه بشری هدیه می کند.
این مدیر پژوهشی خاطر نشان کرد: ظهور مجری عدالت راز و رمز، نشانه هایی دارد که مهمترین آنها سایه افکندن ابرسیاه ظلم و بی عدالتی و حق کشی و خون ریزی در بین مردم است و شاید آنچه که امروز به عنوان برقراری نظام های دموکراسی در جهان به رهبری قلدرترین و بی عدالت ترین دولت های جهان در جریان است نوید نزدیک شدن دولت یار و طلوع خورشید عدالت باشد و امید آنکه این چنین باشد.
مدیر گروه حدیث پژوهشکده یادآور شد: قیام عدالت خواهانه موعود امتها و ادیان با کمک یاران و همراهانی است که به فرموده امام سجاد(ع) بهترین و برترین انسان های همه زمان ها هستند، درک و فهم آنان در اوج و معرفت و شناخت آنان نسبت به پیشوای پنهان بسیار روشن است، در تقوا و بصیرت دینی و سیاسی سرآمد و در زهد و پرستش خداوند پیشگام، نیایشگران شب و مدافعان از ارزشها در هنگام صبحدم تا شام.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS