مجموعه 7 جلدی دائرةالمعارف صحابه پیامبر (ص) در پژوهشکده باقرالعلوم(ع) رونمایی می شود

مجموعه 7 جلدی دائرةالمعارف صحابه پیامبر (ص) در پژوهشکده باقرالعلوم(ع) رونمایی می شود

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): سید روح الله دعائی با اعلام این خبر گفت: روز چهارشنبه 28 فروردین ماه مجموعه 7 جلدی دانشنامه صحابه پیامبر اعظم(ص) در  مراسمی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دکتر حسین قشقایی رئیس پژوهشکده باقرالعلوم(ع) در سالن همایشهای پژوهشکده باقرالعلوم(ع) واقع در میدان فلسطین رونمایی می شود.

وی افزود: از آن جایی که در تاریخ اسلام کارهای انجام شده درباره شرح حال اصحاب پیامبر(ص) به زبان فارسی کم بوده و اکثر آنها به صورت تک نگاری است و کمتر به مجموعه ای از اصحاب پرداخته شده و از سویی دیگر به جامعه شیعی این ایراد وارد می شود که چرا به اصحاب پیامبر(ص) کمتر توجه می کنند، بر این اساس ضرورت تبیین زندگینامه اصحاب پیامبر(ص) مورد توجه پژوهشکده باقرالعلوم(ع) قرار گرفت و در دائرة المعارف صحابه شرح حال 300 نفر از اصحاب پیامبر(ص) در 7 مجلد مشتمل بر 3547 صفحه تدوین و توسط شرکت چاپ و نشر بین الملل منتشر شده است.

دعائی تصریح کرد: در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد هادی یوسفی غروی ارزیاب علمی و سرپرست نویسندگان و محققان این اثر به سخنرانی خواهد پرداخت.

وی ادامه داد: این مراسم از ساعت 14:30 شروع و تا ساعت 15:30 با قدردانی از عزیزان دست اندرکار این مجموعه ادامه خواهد داشت. در ضمن نمایشگاهی از محصولات پژوهشکده در معرض عموم قرار خواهد گرفت.

مدیر روابط عمومی پژوهشکده در مورد مهمانان ویژه این مراسم خاطر نشان کرد: تعدادی از اعضای محترم کمیسون فرهنگی مجلس در این مراسم حضور خواهند داشت.

گفتنی است این مراسم روز چهارشنبه در سالن همایش های پژوهشکده باقرالعلوم(ع) واقع در میدان فلسطین جنب کلانتری پلاک 397 برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS