سی ودومین جلسه شورای علمی گروه اخلاق وسیره دانشنامه پیامبر اعظم(ص) برگزار شد؛

سی ودومین جلسه شورای علمی گروه اخلاق وسیره دانشنامه پیامبر اعظم(ص) برگزار شد؛

در پژوهشکده باقرالعلوم (ع) برگزار شد؛

سی ودومین جلسه شورای علمی گروه اخلاق وسیره دانشنامه پیامبر اعظم(ص)

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم ـ سی ودومین جلسه شورای علمی گروه اخلاق دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با حضور اعضای شورای علمی گروه سه شنبه شب در دفتر دانشنامه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم: سی ودومین جلسه شورای علمی گروه اخلاق دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با هدف غنای محتوای علمی مقالات با حضور اعضای شورای علمی گروه حجج اسلام محمدرضا جباران ـ احمد جمالی ـ جلال سبحانی ـ علی محمد حسینی زاده ـ در دفتر دانشنامه برگزار شد.

در این جلسه به بررسی محتوایی مقالات تجسس تألیف سرکار خانم سمیه سوری ومقاله باقیات صالحات تالیف حجت الاسلام همدانی در دستور کار قرار گرفت.

مقاله تجسس درباره جستجو وپیگیری معایب ومسائل خصوصی و پنهانی دیگران است که در آموزه های دینی وسنت نبوی از جستجوی در امور دیگران به شدت نهی شده است.

و مقاله باقیات صالحات به کارهای نیکو و شایسته ائی گفته می شود که ثواب آن ماندگار است. و اعتنا به باقیات صالحات مورد توجه جدی قرآن کریم و دعوت پیامبر بزرگوار اسلام است و قرآن باقیات صالحات را بهتر از هر چیز دنیوی معرفی نموده است.

اعضاء شورای علمی با طرح نقطه نظرات علمی و بررسی نقاط قوت و ضعف ساختاری و محتوایی مقاله، پیشنهادات اصلاحی خویش را ارائه نمودند.

در نهایت مقرر شد که اصلاحات موردنیاز با ارجاع مقالات به حجت الاسلام سبحانی، موارد ذکر شده توسط ایشان صورت پذیرد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS