جلسه سی ام شورای علمی گروه اخلاق و سیره دانشنامه پیامبر اعظم(ص)

جلسه سی ام شورای علمی گروه اخلاق و سیره دانشنامه پیامبر اعظم(ص)
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (ع): جلسه سی ام شورای علمی گروه اخلاق دانشنامه پیامبر اعظم(ص) با هدف غنای محتوای علمی مقالات با حضور اعضای شورای علمی گروه آقایان: حجج اسلام محمدرضا جباران ـ احمد جمالی ـ جلال سبحانی ـ علی محمد حسینی زاده ـ در دفتر دانشنامه برگزار شد.

در این جلسه بررسی نامه یکی از مولفان در باره موضوع چند مقاله و بررسی محتوایی مقالات تکاثر تألیف حجه الاسلام والمسلمین سبحانی-اعتدال تالیف حجه الاسلام والمسلمین همدانی در دستور کار قرار گرفت.

مقاله تکاثر درباره فخرفروشی و افزون طلبی از صفات ناپسند و رذیله اخلاقی است که باعث گمراهی و غفلت انسان می گردد و در قرآن کریم و سیره رسول خدا(ص) مورد نکوهش قرار گرفته است.

مقاله اعتدال درباره میانه روی در امور و پرهیز از افراط و تفریط در صفات نفسانی، گفتار، و کارهای فردی و اجتماعی است.

اعضاء شورای علمی با طرح نظرات علمی و بررسی نقاط قوت و ضعف ساختاری و محتوایی مقاله، پیشنهادات اصلاحی خویش را ارائه کردند.

در نهایت مقرر شد که اصلاحات مورد نیاز با ارجاع مقاله تکاثر به حجت الاسلام سبحانی و مقاله اعتدال به مولف آن، موارد ذکر شده توسط این دو نفر صورت پذیرد.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
دلایل وقوع حادثه کربلا

دلایل وقوع حادثه کربلا

اموی ها و دیگرانی که بعد از پیغمبر بر سر کار آمدند چهار کار عمده انجام دادند. آن چهار کار عبارتند از: 1- ولایت ستیزی، 2- دین ستیزی، 3- عدالت ستیزی، 4- تقدس زدایی. در هر جامعه ای با هر شرایطی و در هر زمانی این چهار آفت پیدا شود همان قضایا تکرار می شود.
Powered by TayaCMS