به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: کتاب "بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی" برروی پیشخوان

به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام: کتاب "بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی" برروی پیشخوان

بیانیه گام دوم فعل راهبر و امام ماست. تراز ولی فقیه، تراز جریان سازی اجتماعی و رهبری دینی است و اصل این بیانیه خودش دارد همین اتفاق را رقم می زند. بیانیه گام دوم یک فعل راهبردی است، لذا یکی از ضرورت ها بررسی ابعاد این بیانیه در افق راهبردی است.

اساسا گام دوم بودن این بیانیه به این معناست که گام اولی از یک مسیر طی شده است و اکنون تحلیل ها و توصیه هایی برای ورود به گام دوم مورد نیاز است. این مسیر همان مسیر راهبردی انقلاب اسلامی است.

یکی از جدی ترین مسائلی که با آن روبرو هستیم، فاصله ذهنی جامعه با رهبری است. فاصله ای که موجب می شود نوع کنش های ما با کنش های مورد توقع رهبری در بزنگاه های حساس و حیاتی تاریخ انقلاب متفاوت باشد. تا این«فهم» به وجود نیاید که چنین فاصله ای بین ما و ایشان وجود دارد، امیدی به تحقق بیانیه نیست. جوان مؤمن انقلابی باید در مدار تفکر و عقلانیت و اندیشه ویژه رهبری قرار گیرد تا بتواند در همان مدار حرکت و اقدام کند.

رهبر انقلاب می خواهند نوعی «خود آگاهی تاریخی و انقلابی» در ما ایجاد کنند تا دریابیم که در کدام نقطه ی تاریخی ایستاده ایم و به کجا می رویم و چه مسئولیت هایی بر عهده داریم. ایشان این بار به مناسبت چهل سالگی انقلاب، « ارزیابی های راهبردی» خود را درباره ی گذشته ی انقلاب و تجویز های راهبردی را درباره ی آینده آن، در اختیار ما قرار داده اند.

ریشه بسیاری از مخالفت ها و همراهی نکردن ها و نق زدن ها به رهبری ندانستن طرح راهبردی انقلاب است. سخنان حضرت سید الشهدا از مدینه تا کربلا، مبین این است که علت اصلی عدم همراهی بسیاری از شیعیان با ایشان، قبول نکردن طرح ایشان و پیشنهاد طرح های جایگزین به ایشان است.

کتاب "بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی" توسط کارگروه مکتب امام خمینی(ره) پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام گردآوری و تدوین شده است و توسط انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام به زیور تبع اراسته شده است.

مولفین این کتاب 181صفحه ای سعی دارند تا با بیانی شیوا و ساده اهمیت و راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را برای اقشار مختلف جامعه بخصوص قشر جوان تبین و تشریح نمایند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی، جوایز مسابقه کتابخوانی که با حمایت مسئول محترم پژوهشکده و همت مدیریت ارتباطات و رسانه برگزار شد، در مراسمی که به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام برپا گشت، به 8نفر از برگزیدگان به رسم یادبود اهدا گردید.

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
روز حجاب و عفاف

روز حجاب و عفاف

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
Powered by TayaCMS