اولین نشست شورای علمی گلشن ابرار در سال جاری

اولین نشست شورای علمی گلشن ابرار در سال جاری

روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام) – مدیر گروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم (ع) اعلام کرد: اولین جلسه تخصصی شورای علمی گلشن ابرار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام): خجت الاسلام و المسلمین جودتی گفت: با هدف شناسائی و معرفی عالمان جهان تشیع اولین جلسه کارشناسی شورای علمی گلشن ابرار با حضور اساتید عضو شورا، حجج اسلام آقایان: محمود مهدی پور(سردبیر مجله مبلغان)،ناصرالدین انصاری (استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم)، عبدالرحیم اباذری (محقق و پژوهشگر توانمند)، محمدعلی نجفی(محقق جوان حوزه) و عبدالصمد جودتی مدیر گروه گلشن ابرار برگزار شد.

وی افزود: در این نشست رزومه 30 تن از شخصیتهای موثر عالمان جهان تشیع مطرح و پس از بحث و بررسی های کارشناسان حاضر در جلسه، 20 نفر از شخصیتها با اکثریت آراء به تصویب رسیدند. بدیهی است پس از تصویب شخصیتها، تهیه ترجمه آنان در دستور کار گروه گلشن ابرار قرار می گیرد تا پس از تالیف و دفاع در مجمع اهل قلم، در مجموعه گلشن ابرار به چاپ برسند.

این مدیر پژوهشی خاطر نشان کرد: شورای علمی گروه گلشن ابرار برای تقویت بنیۀ علمی گروه گلشن و تصویب شخصیت های مطرح در گذشته و حال جهان تشیع تشکیل شده و تاکنون نزدیک به 300 عالم را بررسی و حدود 1500 عالم را جهت تالیف زندگی نامه به تصویب رسانده اند.

حجت الاسلام جودتی ادامه داد: تصویب اسامی مفاخر تشیع منحصر به زمان های متأخر نبوده و از قرن دوم تا دوران معاصر را در بر می گیرد و علی رغم تصویب اسامی تعدادی از بزرگان معاصر شیعه در خارج از مرزهای ایران همچون شیخ عبدالهادی فضلی، سید محمد بحرالعلوم، سید اختر رضوی و بزرگانی دیگر، بنا به ضرورت معرفی نمودن الگوهایی مجاهد برای ممالک اسلامی و به ویژه با توجه به بیداری اسلامی، در جلسه اخیر تصمیم گرفته شد التفات و عنایت بیشتری به بزرگان شیعه در مناطقی چون بحرین، کویت، آذربایجان، عربستان، لبنان، پاکستان، هند، آفریقا و... صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: بیان این نکته لازم است که اسامی مصوب جلسه شورای علمی گروه گلشن ابرار برای ارائه به نویسندگان مجمع اهل قلم گروه گلشن ابرار به مدیر گروه تقدیم شده و شرح حال افراد به دو صورت کتابخانه ای و مصاحبه ای نگاشته خواهد شد و در نوبت چاپ در مجلدات موسوعۀ رجالی- تراجمی گلشن ابرار قرار خواهد گرفت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

No image

سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی...

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر گروه حدیث پژوهشکده در مورد سند حدیث معروف "الدهر أنزلنی ثم أنزلنی..." گفت: این سخن تا قرن دهم در هیچ یک از کتب روائی شیعی وجود ندارد.
Powered by TayaCMS