ارزیابی 3900 عنوان پایان نامه توسط پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام صورت گرفت.

ارزیابی 3900 عنوان پایان نامه توسط پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام صورت گرفت.

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام) - مدیر گروه ارزیابی آثار پژوهشی پژوهشکده باقرالعلوم(ع): ارزیابی 3900عنوان پایان نامه توسط پژوهشکده باقرالعلوم(ع) صورت گرفت.

وی با اشاره به ارزیابی بیش از 3900 پايان نامه در اين گروه خاطرنشان کرد: 18 عنوان از این پایان نامه ها پس از تغییرات گسترده و اعمال ارزیابی های متعدد به چاپ رسيده است.

این مدیر پژوهشی تصریح کرد:از ميان پايان نامه های ارسالی 35 درصد پايان نامه ها حوزوی (سطح 3 و 4) و 65 درصد آنها دانشگاهی (ارشد و دکتری) بوده است.

دکتر عابدینی اظهار داشت: گروه با توجه به لزوم رصد پایان نامه های در حال تدوین و دفاع شده و با مراجعه حضوری به مراکزآموزش عالی از قبیل  دانشگاه معارف اسلامی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی، دانشگاه باقرالعلوم (ع)، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران و... به بررسی آثار در محل پرداخت.

وی افزود: در این میان بعد از تأیید شورای علمی گروه، 13 اثر جهت ارزیابی تفصیلی و تغییرات نهایی وارد مرحله بعد شد. و جهت تسریع در بررسی علمی آثار، شورای علمی گروه، اقدام به برگزاری 21 جلسه تخصصی هم اندیشی در سال گذشته کرد.

مدیر گروه ارزیابی آثار پژوهشی پژوهشکده توضیحاتی در مورد نحوه انتخاب پایان نامه ها داد و گفت: محققان و ارزیابان پژوهشکده با بررسی و مطالعه آثار در محل آرشیو پایان نامه های مراکز آموزش عالی اقدام به گزینش آثار می کنند و در مراحلی با شرکت در جلسات دفاعیه و گفتگو با اساتید داور، راهنما و مشاور به ارزیابی تخصصی اثر می پردازند.

عابدینی ادامه داد: در سال 1394 به بیش از 85 نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و نیز طلاب سطح 3 و 4 در محل پژوهشکده (علاوه بر مشاوره های غیر حضوری) در حوزه تالیف و تدوین رساله، مشاوره های متعدد داده شد تا آثار آنان دارای کیفیت مطلوب تر و فرآیند تدوین پایان نامه ها تسهیل شود؛ در این مشاوره ها تلاش شد چگونگی انتخاب موضوع و نیز مسایل مطروحه در پایان نامه ها به سوی سیاست های کلان سازمان تبلیغات اسلامی سوق داده شوند که علاوه بر کمک به مولفین، نیازهای پژوهشی سازمان و نیز مبلغین محترم در سطوح مختلف تامین شود.

وی در پایان یادآور شد: پژوهشگران می توانند با مراجعه حضوری به پژوهشکده آثار خود را تحویل و یا بوسیله پست الکترونیکی به آدرس pajoohebopn@gmail.com آثار خود را به پژوهشكده ارسال كنند. پس از وصول، پايان نامه ها ابتدا مورد ارزيابی اجمالی و اگر بتوانند امتياز لازم را به دست آورند مورد ارزيابی تفصيلی قرار خواهند گرفت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

دوره تربیت مدرس کتاب «انسان 250 ساله» برگزار می‌شود.

کارگروه مکتب امام خمینی (رحمه الله علیه) پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) با همکاری مؤسسه صهبا برگزار می نماید: دوره تربیت مدرس کتاب انسان 250 ساله
عید سعید فطر مبارک باد

عید سعید فطر مبارک باد

Powered by TayaCMS